Stowarzyszenie Słoneczni, które jest integralną częścią Szkoły Podstawowej Nr 24 w Płocku rozpoczyna realizację zadania publicznego, którego tytuł brzmi: Rehabilitacja społeczna, zdrowotna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Projekt realizowany jest przy współudziale Urzędu Miasta Płocka. Dedykowany dla 25 podopiecznych Stowarzyszenia, którzy są uczniami Szkoły Podstawowej Nr 24 w Płocku. Zajęcia trwające przez wrzesień, październik, listopad i grudzień będą odbywały się w pracowni malarskiej Malownia w Leśniewicach. W każdym miesiącu przewidziane są trzy spotkania w przestrzeni, w której każdy poczuje się komfortowo i bezpiecznie. Regularne i długoterminowe uczestniczenie w zajęciach uruchamia proces formulacji. W myśl obserwacji Arno Sterna, który poświecił swoje życie na obserwację dziecięcej twórczości, zabawa malarska nie wymaga talentu, a jedynie otwartego umysłu oraz spontaniczności. Wszystko to dla naszych podopiecznych:-)

plock

Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy pod adresem Fundacji Grupy Pern, która jako pierwsza przekazała znaczącą kwotę w postaci 15000 złotych na naszych podopiecznych. Dzięki okazanemu wsparciu, przekazane środki pozwoliły nam na zakup niezwykle potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego w postaci rowerów rehabilitacyjno-treningowych, ławki inwersyjnej, atlasu wielofunkcyjnego oraz bieżni mechanicznej. Będą one służyły pomocą w zmaganiu się z codziennymi przeciwnościami zarówno dzieciom uczestniczącym w Zespołach Wczesnego Wspomagania Rozwoju jak i uczniom Szkoły Podstawowej nr 24.

pern konkurs